Pocestný

služebnostDomů

Podobné téma:
služebnost
Externí:

S-Rank: 1/10
Dnešní návstěvnost stránky: 0
Posledních 24 hodin: 0
Měsíční denní průměr: 0
Čtvrtletní denní průměr: 0

Nejnavštěvovanější:
partnerská shoda podle data narození
adresa na dopisní obálku vzor
fíkus benjamínek padání listů
odhláška z registru zaměstnavatelů vozp
premid liberec
Lakomá Barka
chodící pásy nejlevnější
Lhůtník peněžité pomoci v mateřství
osada havranů čtenářský deník
marek zelinka životopis
rozšířené zorničky u dětí
nateklé uzliny v podpaží
tetování na intimních partiích

Pro inspiraci:
možnost otěhotnění v neplodných dnech
Cílová rovinka Dick Francis
Omílací tělíska
výpočet strany čtverce
Hostivařská pekárna
spínač
ano trenére
štěněte jack russel
radost pro maminku
pracovní úraz bodové ohodnocení
roboticka ruka vozickar ceska republika
recepty na zdravý salát k večeři
autodráha dtm touring stars
hokejista vasicko 11
jak připojit tiskárnu hp přes wifi
Přísudek jmenný se sponou a slovesný c..
hulk na neznámý planetě
potřeby-rybářské v ostravě
Pronájem bytů v Praze bez realitky
ski centrum bílé karpaty uherský brod ..

Karel Chytrák | yellowdiablo.com | cz | fr | hu | ru | it

Služebnost
Podstata služebností spočívá v tom, že vlastník zatížené věci má povinnost ve prospěch jiného něco strpět nebo se něčeho zdržet. Služebností může být například právo stezky, kdy je vlastník pozemku povinen strpět chůzi dalších osob přes ...Podstata služebností spočívá v tom, že vlastník zatížené věci má povinnost ve prospěch jiného něco strpět nebo se něčeho zdržet. Služebností může být například právo stezky, kdy je vlastník pozemku povinen strpět chůzi dalších osob přes ...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

zakonyvkapse.cz/dictionary/sluzebnost

Věcné břemeno podle NOZ: služebnost a reálné břemeno …
NOZ nahradil dříve užívaný termín věcné břemeno a rozšířil zákony o nový pojem reálné břemeno. Jak to tedy nyní je s povinnostmi?NOZ nahradil dříve užívaný termín věcné břemeno a rozšířil zákony o nový pojem reálné břemeno. Jak to tedy nyní je s povinnostmi?
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

ziphome.cz/blog/vecne-bremeno-podle-noz-sluze ..

Smlouva o zřízení služebnosti užívání - RealHit.cz
Služebnost doživotního užívání bytu či domu je častým nástrojem používaným k zajištění možnosti nadále obývat nemovitost. Po uzavření smlouvy o zřízení služebnosti užívání je třeba toto právo zanést do katastru nemovitosti.Služebnost doživotního užívání bytu či domu je častým nástrojem používaným k zajištění možnosti nadále obývat nemovitost. Po uzavření smlouvy o zřízení služebnosti užívání je třeba toto právo zanést do katastru nemovitosti.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

realhit.cz/pravni-poradna/vzory-smluv-a-podan ..

Služebnosti
Služebnosti jsou o věcných břemenech. Služebnost bytu, užívací a požívací právo, opora cizí stavby, inženýrské sítě.Služebnosti jsou o věcných břemenech. Služebnost bytu, užívací a požívací právo, opora cizí stavby, inženýrské sítě.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

sluzebnosti.cz

Věcné břemeno a služebnost podle NOZ - AK Králík …
Nový občanský zákoník platí již od roku 2014, ale stále existuje mnoho termínů, se kterými se veřejnost setkává prvně. Jedním takovým je i pojem služebnost, který se používá v souvislosti s věcným břemenem.Nový občanský zákoník platí již od roku 2014, ale stále existuje mnoho termínů, se kterými se veřejnost setkává prvně. Jedním takovým je i pojem služebnost, který se používá v souvislosti s věcným břemenem.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

kralik-pavlik.cz/clanek/vecne-bremeno-a-sluze ..

Věcné břemeno – Wikipedie
Služebnost může zatěžovat věci nemovité i věci movité. V občanském zákoníku[3] je výčet služebností pouze demonstratitvní a jejich úprava pouze doporučující (dispozitivní) - to znamená, že obsah služebnosti je možné sjednat odchylně, je ...Služebnost může zatěžovat věci nemovité i věci movité. V občanském zákoníku[3] je výčet služebností pouze demonstratitvní a jejich úprava pouze doporučující (dispozitivní) - to znamená, že obsah služebnosti je možné sjednat odchylně, je ...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bcn%C3%A9_b%C5%99 ..

Služebnosti podle NOZ | Co je služebnost | Vznik a zánik …
Co je služebnost? Je to druh věcných práv. Služebnosti se liší od reálných břemen tím, že jsou pasivní. Vlastním musí strpět nějakou činnost. Vznik a zánik?Co je služebnost? Je to druh věcných práv. Služebnosti se liší od reálných břemen tím, že jsou pasivní. Vlastním musí strpět nějakou činnost. Vznik a zánik?
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

muj-pravnik.cz/sluzebnosti-noz-co-je-sluzebno ..

Smlouva o zřízení služebnosti – Sestavte si vzor na míru …
Zřizujete právo užívání cizí věci (nemovitosti) nebo cesty vedoucí přes cizí pozemek? Dříve věcné břemeno, dnes smlouva o zřízení služebnosti Vám v tom pomůže.Zřizujete právo užívání cizí věci (nemovitosti) nebo cesty vedoucí přes cizí pozemek? Dříve věcné břemeno, dnes smlouva o zřízení služebnosti Vám v tom pomůže.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

legito.cz/smlouva-o-zrizeni-sluzebnosti

Darování nemovitosti: Znáte možnost zřízení služebnosti …
Služebnost bytu lze zřídit na dobu určitou nebo neurčitou, bezplatně nebo za úplatu. Předmětem služebnosti bytu může být jednotka nebo její část, prostorově oddělená část domu. Předmět služebnosti je nutné správně vymezit ve smlouvě o jejím ...Služebnost bytu lze zřídit na dobu určitou nebo neurčitou, bezplatně nebo za úplatu. Předmětem služebnosti bytu může být jednotka nebo její část, prostorově oddělená část domu. Předmět služebnosti je nutné správně vymezit ve smlouvě o jejím ...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

hypoindex.cz/clanky/darovani-nemovitosti-znat ..

Co je služebnost a reálné břemeno? | Dostupný advokát
Služebnost je povinnost vlastníka věci, aby zůstal ve vymezených případech vůči oprávněnému ze služebnosti pasivní. Jinými slovy, aby strpěl nebo se zdržel určité činnosti, kterou by bez existence služebnosti tolerovat nemusel.Služebnost je povinnost vlastníka věci, aby zůstal ve vymezených případech vůči oprávněnému ze služebnosti pasivní. Jinými slovy, aby strpěl nebo se zdržel určité činnosti, kterou by bez existence služebnosti tolerovat nemusel.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

dostupnyadvokat.cz/blog/co-je-sluzebnost-a-re ..


Nabytí služebnosti, Pododdíl 2 - Nový občanský zákoník č …
(1) Služebnost se nabývá smlouvou, pořízením pro případ smrti nebo vydržením po dobu potřebnou k vydržení vlastnického práva k věci, která má být služebností zatížena. Ze zákona nebo rozhodnutím orgánu veřejné moci se služebnost nabývá v ...(1) Služebnost se nabývá smlouvou, pořízením pro případ smrti nebo vydržením po dobu potřebnou k vydržení vlastnického práva k věci, která má být služebností zatížena. Ze zákona nebo rozhodnutím orgánu veřejné moci se služebnost nabývá v ...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

zakony.kurzy.cz/89-2012-obcansky-zakonik/cast ..

Služebnost
Služebnost je druhem věcného břemene, tedy druhem práva k cizí věci. Služebnost postihuje vlastníka věci jako věcné právo tak, že musí ve prospěch jiného něco trpět nebo něčeho se zdržet.Služebnost je druhem věcného břemene, tedy druhem práva k cizí věci. Služebnost postihuje vlastníka věci jako věcné právo tak, že musí ve prospěch jiného něco trpět nebo něčeho se zdržet.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

obcanskarealitniporadna.cz/sluzebnost

Služebnosti (věcná břemena) | Realitní kancelář Karviná
Nový občanský zákoník upravil podrobněji věcná břemena (služebnosti), než bylo v předchozích letech. Nyní je možné zřídit věcné břemeno (služebnost) i k věcem movitým, což dříve možné nebylo a věcné.Nový občanský zákoník upravil podrobněji věcná břemena (služebnosti), než bylo v předchozích letech. Nyní je možné zřídit věcné břemeno (služebnost) i k věcem movitým, což dříve možné nebylo a věcné.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

senrealit.cz/sluzebnosti-vecna-bremena-42

Smlouva o zřízení věcného břemene (služebnosti nebo …
Služebnosti zanikají shodně jako jiné smluvní závazky (závazky ze smluv), obvykle výpovědí nebo uplynutím času (pokud byla služebnost zřízena na dobu určitou), v případě služebností osobních smrtí oprávněné osoby.Služebnosti zanikají shodně jako jiné smluvní závazky (závazky ze smluv), obvykle výpovědí nebo uplynutím času (pokud byla služebnost zřízena na dobu určitou), v případě služebností osobních smrtí oprávněné osoby.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

dotaceprofi.cz/33/smlouva-o-zrizeni-vecneho-b ..

služebnost | vzory.cz
Pokračujeme v darovacích smlouvách. Nyní Vám přinášíme darovací smlouvu nemovitosti, ke které je následně zřízeno věcné břemeno (služebnost). K darovací smlouvě jsme pro Vás připravili také návrh na vklad do Katastru nemovitostí.Pokračujeme v darovacích smlouvách. Nyní Vám přinášíme darovací smlouvu nemovitosti, ke které je následně zřízeno věcné břemeno (služebnost). K darovací smlouvě jsme pro Vás připravili také návrh na vklad do Katastru nemovitostí.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

vzory.cz/tag/sluzebnost

Podrobnější úprava věcných břemen
Protože škála možných služebností je velmi široká, vymezuje NOZ (§1267 a násl.) pouze některé druhy služebností. Pokud tedy v praxi vznikne potřeba zřídit služebnost, na kterou zákon nepamatuje, stranám v tom nic nebrání.Protože škála možných služebností je velmi široká, vymezuje NOZ (§1267 a násl.) pouze některé druhy služebností. Pokud tedy v praxi vznikne potřeba zřídit služebnost, na kterou zákon nepamatuje, stranám v tom nic nebrání.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

obcanskyzakonik.justice.cz/index.php/vecna-pr ..

Věcná břemena - služebnosti a reálná břemena (nový …
Pan Malina je vlastník čtyř pozemků, z nichž na jednom má postavený dům a na zbylých třech má sady švestek a jabloní. Se švestkami byl pan Malina spokojený, neboť z nich byla výborná slivovice.Pan Malina je vlastník čtyř pozemků, z nichž na jednom má postavený dům a na zbylých třech má sady švestek a jabloní. Se švestkami byl pan Malina spokojený, neboť z nich byla výborná slivovice.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

pravnilinka.cz/obcansky-zakonik/vecna-bremena ..

Nejasnosti kolem právní úpravy věcných břemen v novém …
Poskytuje právní služby v rámci generální praxe, tj. ve všech oborech práva, v nichž může klient (občan nebo podnikatel) potřebovat kvalifikovanou právní pomoc.Poskytuje právní služby v rámci generální praxe, tj. ve všech oborech práva, v nichž může klient (občan nebo podnikatel) potřebovat kvalifikovanou právní pomoc.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

hajduk.cz/nejasnosti-kolem-pravni-upravy-vecn ..

Občanský zákoník (nový) | Zákon č. 89/2012 Sb …
(1) Služebnost rozlivu zakládá vlastníku vodního díla, které umožňuje řízený rozliv povodně, právo rozlévat na služebném pozemku vodu. Služebnost zahrnuje i právo vlastníka vodního díla mít a udržovat na služebném pozemku obslužná zařízení ...(1) Služebnost rozlivu zakládá vlastníku vodního díla, které umožňuje řízený rozliv povodně, právo rozlévat na služebném pozemku vodu. Služebnost zahrnuje i právo vlastníka vodního díla mít a udržovat na služebném pozemku obslužná zařízení ...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

mesec.cz/zakony/obcansky-zakonik-2014/f4582975

Oceňování služebností: teorie a praxe - Jakub Hanák; Kristýna Kuhrová; Jan Sedláček
Oceňování služebností: teorie a praxe - Jakub Hanák; Kristýna Kuhrová; Jan SedláčekOceňování služebností: teorie a praxe - Jakub Hanák; Kristýna Kuhrová; Jan Sedláček
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

megaknihy.cz/odborna-naucna/305568-ocenovani- ..

Počet záznamů:20
Reklama:

služebnost
Copyright © AgeSoft, s.r.o. 2004 - 2019
cache: 0039:58:42